رمزپلاس

موضع ولادمیر پوتین در قبال ارزهای دیجیتال چیست؟

ارزهای دیجیتال در روسیه

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، در پاسخ به سؤالی در مورد انجام معاملات نفتی با ارزهای دیجیتال، با بیان این که ارزهای دیجیتال ارزشمند هستند، اعلام کرد که فعلاً نمی‌توان از آنها در مبادلات نفتی استفاده کرد. به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، الکساندر نواک ، معاون نخست‌وزیر روسیه، چند ماه پیش گفته بود اگر آمریکا دست از اعمال تحریم‌های اقتصادی هدفمند برندارد، ممکن است این کشور میزان استفاده از دلار در قراردادهای نفتی را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید:

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: ارز دیجیتال ملی به صورت آزمایشی عرضه می‌شود

تحلیل روز؛ سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین شدت گرفته است

ولادمیر پوتین در پاسخ به این سؤال که آیا بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال می‌توانند به‌عنوان جایگزینی برای دلار در خریدوفروش نفت، یکی از صادرات اصلی روسیه، مورد استفاده قرار گیرند یا نه، گفت: هنوز برای صحبت درباره استفاده از ارزهای دیجیتال در تجارت منابع انرژی زود است. او روز چهارشنبه در مراسم «هفته انرژی روسیه» در مسکو، در گفت‌وگویی که با هادلی گمبل ، خبرنگار شبکه سی‌ان‌بی‌سی داشت، گفت: باور دارم که ارزهای دیجیتال ارزشمند هستند، اما معتقدم نمی‌توان از آنها در تجارت نفت استفاده کرد. او افزود: ارزهای دیجیتال هنوز  پشتیبانی نمی‌شوند. با اینکه از آنها در پرداخت‌ها استفاده می‌شود، معتقدم فعلاً برای بحث درباره تجارت نفت با ارزهای دیجیتال زود است.

موضع ولادمیر پوتین درباره ارزهای دیجیتال

رهبر روسیه همچنین از مصرف انرژی زیاد ارزهای دیجیتال به‌عنوان یکی از موانع مهم به‌کارگیری آنها یاد کرده است. همان‌طور که احتمالاً می‌دانید ماینرهای بیت کوین برای پردازش تراکنش‌ها و استخراج واحدهای جدید به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارند. گفتنی است که پوتین در جریان این گفت‌وگو درباره تلاش‌های روسیه برای کاهش وابستگی این کشور به دلار در تجارت‌های خود صحبتی نکرده است. پوتین گفته است: معتقدم ایالات‌ متحده در استفاده از دلار به‌عنوان ابزار تحریم اشتباه بزرگی می‌کند. مجبور هستیم و چاره‌ای جز تجارت با ارزهای دیگر نداریم. او در ادامه افزود: در این رابطه می‌توان گفت ایالات متحده نمک خورده و نمکدان شکسته است. دلار یک مزیت رقابتی است. دلار ارز اصلی جهان است و ایالات‌ متحده اکنون از آن برای اهداف سیاسی خود استفاده می‌کند و این موضوع در نهایت به منافع استراتژیک و اقتصادی آنها آسیب می‌رساند. روسیه پیش‌تر در ماه ژوئن (خرداد) اعلام کرده بود که دارایی‌های دلاری خود را از صندوق سرمایه ملی حذف خواهد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.