رمزپلاس

دلایل رشد قیمت بیت‌کوین چه بود؟

رشد قیمت بیت کوین

تجزیه و تحلیل بلومبرگ نشان می‌دهد که بیت کوین عمدتاً به دلیل ترس از تورم در حال افزایش است و کاملا طبق برنامه عمل می‌کند. بلومبرگ اخیرا دریافته است که سرمایه‌گذاران با استفاده از این رمزارز می‌خواهند از سرمایه خود در برابر افزایش تورم محافظت کنند. بیت کوین بر تورم غلبه می‌کند جان اوترز  از شرکت اقتصادی بلومبرگ  پس از بررسی اعداد و قیمت‌ها، دریافت که این کوین محبوب در ۱۰ سال گذشته ۹۹٫۹۹۶ درصد کاهش تورم داشته است.

بیشتر بخوانید:

برترین ارزهای دیجیتال سال ۲۰۲۱ را می‌شناسید؟

مدیرعامل اپل رسماً بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرد

قیمت یک بیت کوین در سال ۲۰۱۱ اکنون فقط ۰٫۰۰۴ درصد از بیت کوین امروزی است و این یعنی این ارز دیجیتال یک دارایی ضد تورمی است. چند روز پیش، این رمزارز به دنبال انتشار اعداد تورم ماه اکتبر ایالات متحده به یک رکورد جدید قیمت دست یافت. از سال گذشته، CPI یعنی شاخص قیمت مشتری در سراسر آمریکا ۶٫۲٪ افزایش یافته است که سریع‌ترین افزایش قیمت از سال ۱۹۹۰ تا‌کنون بوده است. اقتصاددانان بلومبرگ تخمین می‌زنند که تقریباً نیمی از افزایش اخیر قیمت این کوین جنجالی را ناشی از ترس از تورم بوده و نیمی دیگر به دلیل معاملات آنی است.

چرا بیت کوین رشد قیمت داشت

چرا بیت کوین یک محافظ تورم است؟ شناخت عمومی از این ارز دیجیتال به عنوان یک محافظ تورم در حال افزایش است. ماه گذشته، پل تودور جونز ، مدیر میلیاردر یک صندوق سرمایه‌گذاری، این دارایی را پوششی بهتر از طلا خواند. جی پی مورگان این ارز دیجیتال  را به همین دلیل ارزشمند می‌داند. این ارتباط تعجب‌آور نیست؛ در‌حالی‌که عرضه پول در ایالات متحده تنها در دو سال گذشته تقریباً ۴۰ درصد افزایش یافته است، سیاست پولی بیت کوین ثابت و در حال کاهش است. هرگز بیش از ۲۱ میلیون بیت کوین وجود نخواهد داشت که همین مسئله به این دارایی کمیاب ارزش بیشتری می‌دهد. با این حال، بلومبرگ اذعان می‌کند که این ارز دیجیتال هنوز به اندازه کافی اعتماد جامعه را به خود جلب نکرده است تا بتوان آن را به عنوان یک محافظ تورم تضمین شده در نظر گرفت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.