رمزپلاس

قیمت اتریوم در هفته جاری چگونه خواهد بود؟

قیمت اتریوم

سهم اتریوم از بازار کریپتو در سال‌های اخیر بسیار بالا بوده است. این ارز دیجیتال که سن آن فقط نصف بیت کوین است، توانسته بخش زیادی از سهم بازار بزرگترین دارایی دیجیتال دنیای کریپتو را مال خود کند و به دومین کوین باارزش بازار تبدیل شود. البته، چنین سهم بزرگی از بازار همواره در خطر از بین رفتن است و اتریوم هم با ریزش قیمت خود بیشتر آن را از دست می‌دهد. سقوط 3 درصدی سهم اتریوم به گزارش سایت بیت‌کوینیست، سهم بازار اتریوم که برخی آن را نرخ تسلط هم می‌نامند، در طول جهش‌های قیمت سال 2021 افزایش یافته و حتی در مواقعی به 22% هم رسید. این نشان‌دهنده رشد شبکه اتریوم و همچنین پذیرش سریع و گسترده آن بود که با شکوفایی دو حوزه نوظهور اقتصاد غیرمتمرکز یا همان دیفای و توکن غیرمثلی (NFT) شدت بیشتری گرفت.

ارز دیجیتال اتریوم

در ابتدای سال جدید به نظر می‌رسید که اتریوم قصد دارد روند رو به رشد خود را ادامه دهد، ولی با توجه به این دو ماهی که از سال 2022 گذشته، ظاهراً این دارایی دیجیتال مسیر دیگری را پیش گرفته است. نرخ تسلط بازار اتریوم بعد از رسیدن به قله 22.4 درصدی در دسامبر سال گذشته، همواره در یک روند نزولی بوده است. در این دو ماهی که از سال 2022، این نرخ تسلط سقوطی 4 درصدی را ثبت کرده است. این در حالی است که اخیراً سهم این ارز دیجیتال از کل بازار کریپتو تنها در 24 ساعت حدود 0.3% کاهش یافت. Ethereum Dominance Slides In Last Hours نمودار نرخ تسلط بازار اتریوم بخش بزرگی از این سقوط سهم، در اواخر روز یکشنبه و اوایل روز دوشنبه رخ داده است. این باعث شد که نرخ تسلط اتریوم از 18.4% به حوالی 18.08% برسد.

بیشتر بخوانید:

آخرین وضعیت بیت کوین تا امروز

کاردانو رکورد تازه‌ای به ثبت رساند

تست دوباره 2500 دلار اتریوم در روزهای اخیر مدت کوتاهی به زیر سطح 2500 دلار کشیده شد. با توجه به سطح تقاضای کم برای این دارایی در هفته گذشته، انتظار وقوع این اتفاق پیش‌بینی می‌شد. در واقع عدم موفقیت گاوها در حمایت از سطوح بالای نمودار قیمت باعث شد که ETH تا حوالی 2522 دلار بریزد. این سطح حمایت، با این‌که قدرت کمی دارد ولی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا شکسته شدن آن، مسیر حرکت اتریوم به سمت 2000 دلار را همواره خواهد کرد. حرکات نمودار قیمت اتریوم در حال حاضر به شدت پرنوسان شده است و همین امر هم عدم توانایی گاوها در حمایت کافی از این سطح حمایت را نشان می‌دهد. حالا که این دارایی کاملاً به زیر میانگین متحرک 50 روزه خود کشیده شده، به نظر می‌رسد که روند کوتاه مدت آن کاملاً نزولی است. عدم توانایی نمودار در رسیدن به سطوح بالای 2600 دلار می‌تواند باعث ریزش بیشتر قیمت و در نتیجه افزایش فشار فروشنده‌ها شود.