رمزپلاس

چرا موجودی تتر در صرافی‌ها چندبرابر شد؟!

افزایش موجودی تتر

پس از انتشار تصمیمات فدرال رزرو در روز چهارشنبه ۱۵ دسامبر، بازار ارزهای دیجیتال یک عملکرد جذاب را از خود به نمایش گذاشت. با این حال، این رالی صعودی دوام چندانی نداشت و بازار کریپتو در ۲۴ ساعت گذشته، دوباره حدود ۳٫۵ درصد از ارزش خود را از دست داده است. در این میان، یکی از عواملی که باید به دقت مورد توجه قرار گیرد، افزایش قابل‌توجه عرضه استیبل کوین تتر (USDT) در صرافی‌ها است.

بیشتر بخوانید:

چشم‌های ملانیا ترامپ، در بازار داغ ارزهای دیجیتال

با نگاهی به نحوه اصلاح بازار و لیکوییدیشن‌ها، واضح است که تعداد زیادی از معامله‌گران موقعیت‌های خود را منحل کرده و در حال حاضر USDT را در مقادیر انبوه نگهداری می‌کنند. به گزارش پلتفرم تحلیلی داده‌های درون زنجیره‌ای سنتیمنت ، عرضه استیبل کوین USDT در صرافی‌ها به بالاترین سطح خود در ۶ ماه گذشته رسیده است. این شرکت خاطرنشان کرد: نسبت استیبل کوین‌های تتر در صرافی‌ها به ۲۲٫۵ درصد رسیده که بالاترین سطح در ۶ ماه گذشته است. ارزش این مقدار عرضه برابر با ۸٫۹۹ میلیارد دلار است که نشان‌دهنده افزایش سطح قدرت خرید انباشته‌شده در صرافی‌ها است.

تتر

 

ارزش بازار استیبل کوین تتر اخیراً از ۷۶٫۵ میلیارد دلار فراتر رفت. در واقع، ناشر استیبل کوین تتر در صدور USDT در سال جاری بسیار تهاجمی عمل کرده است. داده‌های موجود نشان می‌دهند که عرضه USDT امسال چهار برابر شده و از ۲۰ میلیارد دلار به نزدیک ۸۰ میلیارد دلار رسیده است. در این میان، گزارش‌های متعددی هم منتشر شده مبنی بر این‌که USDTهای عرضه‌شده توسط تتر دارای پشتوانه ۱:۱ با دلار آمریکا نیستند. با این حال، تتر تمام این اتهامات را رد کرده و اعلام کرده است که ذخایر کافی برای پشتیبانی از استیبل کوین خود را در اختیار دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.