رمزپلاس

برترین ارزهای دیجیتال سال ۲۰۲۱ را می‌شناسید؟

6 رمزارز برتر سال 2021

از سال ۲۰۲۰ میلادی تاکنون، جهان شاهد گسترش و تکامل صنعت ارزهای دیجیتال بوده است. در این میان، به غیر از رمزارزها، نوآوری‌های جدیدی مانند دیفای، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و متاورس هم ظاهر شده‌اند. در حال حاضر، بسیاری از مؤسسات و حتی برخی کشورها از ارزهای دیجیتال به عنوان روشی برای پرداخت استفاده می‌کنند. این موضوع نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال به آرامی به بخش مالی نفوذ کرده و به یک جریان اصلی در دنیای اقتصاد تبدیل شده‌اند. با نزدیک شدن به پایان سال جاری میلادی، بسیاری می‌خواهند بدانند که کدام ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ عملکرد بهتری داشته‌اند.

بیشتر بخوانید:

بیانیه رسمی سازمان نصر در حمایت از بازار ارزهای دیجیتال

مدیرعامل اپل رسماً بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرد

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط پلتفرم رتبه‌بندی کوین گکو (CoinGecko)، شش ارز دیجیتال برتر سال جاری به ترتیب شیبا اینو (SHIB)، اکسی اینفینیتی (AXS)، ترا (LUNA)، سولانا (SOL)، پالی‌گان (MATIC) و دوج کوین (DOGE) هستند. داده‌های کوین گکو نشان می‌دهند که شیبا اینو، پربازده‌ترین رمزارز سال ۲۰۲۱ در مقایسه با سال گذشته ۷۷۹۰۹۰۷۷ درصد افزایش قیمت داشته است. شیبا، میم کوین محبوبی که در میان اعضای جامعه خود تحت عنوان «قاتل دوج کوین» شناخته می‌شود، به تازگی در یکی دیگر از صرافی‌های بزرگ، یعنی جمینی (Gemini) هم لیست شده است. پس از اعلام این خبر توسط جمینی، سرمایه‌گذاران شیبا امیدوارند که رابین‌هود (Robinhood) پلتفرم معاملاتی بعدی باشد که از این میم کوین محبوب پشتیبانی می‌کند. طومار درخواست برای لیست شدن شیبا در پلتفرم رابین‌هود تاکنون بیش از ۵۳۱ هزار بار امضا شده است.

رمزارزهای برتر سال 2021

. به طور مشابه و در همان بازه زمانی، اکسی اینفینیتی ۴۵۸۵۹ درصد و ترا هم ۱۵۴۹۲ درصد رشد کرده است. همچنین، سولانا در طول یک سال اخیر ۱۱۸۷۹ درصد رشد داشته و پالی‌گان و دوج کوین هم به ترتیب، ۱۰۷۴۲ و ۹۱۵۵ درصد افزایش قیمت داشته‌اند. به گفته کوین گکو، این اعداد دروغ نمی‌گویند؛ چراکه ارزش کل بازار کریپتو نیز رشد قابل‌توجهی را در یک سال اخیر تجربه کرده و اکنون به ۳ تریلیون دلار نزدیک شده است. تحلیلگران می‌گویند این آمار و ارقام نشان می‌دهند که ارزهای دیجیتال آمده‌اند که بمانند. به گفته آنها، رمزارزها همچنان به تغییر بازار فعلی ادامه خواهند داد و در آینده، به بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی ما تبدیل خواهند شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.