رمزپلاس

صفحه اصلی

تحلیلگران گوناگون در چند وقت اخیر سعی بر پیش بینی قیمت بیت کوین را داشته اند. تقریبا در گفته های آن ها می توان از نرخ ۱۰۰ هزار دلار در انتهای سال ۲۰۲۳ تا حتی ۱/۵ میلیون دلار در سال ۲۰۲۵ را جست و جو کرد. اما درست در زمانی که بیت کوین روند کاهشی را آغاز کرد و حتی از سطح ۳۰ هزار دلار عقب نشینی کرد. پیش بینی ها به نوعی تغییر کرد. امروز صبح استراتژیست ارشد کلان بلومبرگ اینتلیجنس (bloomberg intelligence) در مورد سقوط قیمت ها هشدار داده است. طبق این پیش بینی بیت کوین در ۶ ماه پایانی سال جاری (۲۰۲۳) با چالش های دشوار روبرو خواهد شد.

پیش بینی بلومبرگ چیست؟

آقای مایک مک گلون در توییتر به این اشاره داشت شرایط صنعت ارزهای دیجیتال به لحاظ مالی مناسب نیست. ایشان در این باره میگوید که بیت کوین نسبت به پایین ترین حد خود در سال ۲۰۲۲ افزایش دو برابری داشته است. اما به نظر می رسد قبل از اینکه بتواند رشد بیشتری کند ابتدا قیمتش کاهش خواهد یافت.

مایک مک گلون تحلیل گر ارشد بلومبرگ اینتلیجنس ایستادن بیت کوین در سطح ۳۰۰۰۰ دلاری و کاهش آن را در پی تلاش نافرجام این ارز، موضوعی بسیار نگران کننده دانسته است. این کارشناس به مالی به دلایل دیگری نیز اشاره کرده است. یکی از این دلایل این بود که در نیمه دوم سال، بیت کوین به دلیل سیاست ها و تلاش های بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا تلاش برای کنترل و کاهش تورم با افت قیمت جدی روبرو خواهد شد. این موضوع اسباب نگرانی تعدا زیادی از سرمایه گذاران را فراهم کرده است.

پس از چند ماه سخت برای بازار ارزهای دیجیتال و با حضور شرکت های بزرگ برای ایجاد صندوق های بورسی بیت کوین امیدواری ها برای خیزش این طلای دیجیتال افزایش یافته بود. اما حال با توجه به گزارش بلومبرگ این بازار ممکن است با روند نزولی همراه گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *