رمزپلاس

صفحه اصلی

Logo-248-79

دقایقی پیش خبرگزاری های معتبر اقتصادی از دستگیری مدیر عامل سابق پلتفرم سلسیوس (Celsius) آقای الکس ماشینسکی (Alex Mashinsky) خبر دادند.
کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) روز ۱۲ جولای ۲۰۲۳ شکایت خود از این پلتفرم را اعلام کرد. و خواهان  خواهان دستگیری مدیرعامل این شرکت شده بود. به نظر می رسد مشکلات حقوقی کمیسیون بورس آمریکا با فعالان حوزه ارز دیجیتال کماکان ادامه دارد.
آقای ماشینسکی که امروز دستگیر شد. پس از ورشکستگی شرکت سلسیوس که وام دهنده ارزهای دیجیتال بود باید در برابر اتهامات پاسخگو باشد.

اتهامات ماشینسکی و سلسیوس چیست؟

به طور کلی گفته می شود این شرکت به یکباره پروتکل وام دهی خود را به حالت تعلیق در آورده است. پس از مشکلاتی که با بانک ها برای این مجموعه ایجاده شده، مدیران این شرکت اقدام به جا به جایی ارقام سنگین از دارایی های شرکت کرده اند. تنها چندی بعد اعلام ورشکستگی کنن. کمیسیون بورس در شکایت خود ، دو اتهام را به الکس ماشینسکی، مدیران اجرایی و شرکت این شرکت نسبت داده است.

۱- به دلیل جمعآوری میلیاردها دلار از طریق پیشنهادات کلاهبردارانه

۲- فروش اوراق دارایی های کریپتو.

همچنین SEC برنامه وام دهی این شرکت تحت عنوان برنامه کسب سود را غیر واقعی دانسته و نسبت به اجرای آن مشکوک است اضافه بر این که درر شکایت کمیسیون ادعا شده شرکت سلسیوس دست به تغییر عامدانه و سوری قیمت توکن سلسیوس زده اند که جرم سنگینی به حساب می آید.

تیم حقوقی کمیسیون بر این باور است که مدیران سلسیوس با یک طرح از پیش تعیین شده به کاربران خود دروغ گفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *