رمزپلاس

صفحه اصلی

صنعت ارزهای دیجیتال در حوزه مالی تقریبا نوپا به حساب می آید. اما با توجه به اعتماد روز افزون مردم به آن در ۴ سال اخیر با رشد فوق العاده ای روبرو بوده است.

در ازای افزایش سرمایه از سوی سرمایه گذاران خرد و کلان این بازار بخش قابل توجهی از وظیفه اجتماعی خود را در راستای ایجاد اشتغال در سراسر دنیا به خوبی ایفا کرده است.

استارت آپ K23 که در حوزه ارزهای دیجیتال و بازارهای وابسته به آن فعالیت می کند. این شرکت در رابطه با این صنعت دست به تحقیقاتی زده که با نتایج قابل توجه ای همراه بوده است.

نتیجه گزارش K23 با عنوان صنعت در حال ظهور ارزهای دیجیتال به نتایج جالبی اشاره می کند. 

طبق این گزارش از سال ۲۰۱۹ تعداد افرادی که شغل خود را در این حوزه انتخاب کرده اند ۱۶۰ درصد افزایش یافته است. البته لازم به ذکر است که در سال ۲۰۲۱ و همزمان با رشد بیت کوین به سطح ۶۸ هزار دلاری این بازار اوج خود را تجربه کرده است.

طبق برآورد ها چند نفر در این صنعت فعال هستند

طبق برآورد های انجام شده در سال ۲۰۱۹ افراد متخصص در این صنعت حدود ۷۳ هزار نفر بودند. این تعداد تنها طی دو سال یعنی در پایان سال ۲۰۲۱ این تعداد به ۲۱۰ هزار نفر افزایش یافت. اما پس از آغاز دوران افت بیت کوین این بازار با ریزش نیرو روبرو بود. به طوری که براساس آخرین آمارها و در سال ۲۰۲۳ تقریبا ۱۹۰ هزار نفر در این حوزه درحال فعالیت هستند.

استراتژیست های بازار کریپتو نقطه اوج این بازار را در سال ۲۰۳۰ می بینند. به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران در آن سال بخش اعظمی از ارزهای دیجیتال در بیشتر کشور های دنیا پذیرفته شده اند و مانند پول سنتی در معاملات اغلب کشورهای جهان استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *