رمزپلاس

صفحه اصلی

لحظاتی پیش و در پی گزارش منتشر شده در خبرگزاری های حوزه ارزهای دیجیتال اعلام شد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا درخواست صندوق مدیریت دارایی بلک راک در رابطه با راه اندازی ETF اسپات بیت کوین را پذیرفته است.

صندوق ETF اسپات بیت کوین

کمیسیون بورس در روز ۱۳ ژوئن درخواست بلک راک را به فهرست پرونده های قوانین پیشنهادی برای بازار سهام نزدک اضافه کرد. به این ترتیب اقدام مهمی در راستای راه اندازی ETF اسپات بیت کوین شکل گرفته است.
آقای لری فینک در صحبتهای ۲ روز پیش با شبکه پر مخاطب سی ان بی سی آمریکا گفته بود: ما هیچ شکی به بیت کوین نداریم. بیت کوین یک دارایی کاملا بین المللی است.  در صورت موافقت کمیسیون خواهان حضور و سرمایه گذاری در این بازار هستیم.

این صندوق ابزار مالی با پشتوانه ارزهای دیجیتال است که از سال ۲۰۱۷ در آمریکا تمام درخواست های مختلف توسط کمیسیون رد شده است.
نکته ای جالب در رابطه با طرح بلک راک این است. در تشکیل پرونده برای ETF اسپات بیت کوین توافقنامه ای برای اشتراک گذاری نظارت با همکاری صرافی ارز دیجیتال کوین بیس وجود دارد.

این در حالی است که شرکت های دیگر مانند گلدمن ساکس، بنک آو آمریکا، فیدلیتی، ویزدم تری، وناک، و اینوسکو گلکسی نیز درخواست مشابه بلک راک را ثبت کرده اند. به نظر می رسد در روزهای آتی پاسخ آن ها نیز از سوی نهاد نظارتی آمریکا اعلام شود.

پیش بینی می شود بازار ارزهای دیجیتال در چندروز آینده متاثر از این اتفاق مثبت سیگنال های صعودی را تجربه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *