رمزپلاس

صفحه اصلی

ران دیسانتیس، فرماندار ایالت فلوریدای آمریکا که از او به عنوان رقیب اصلی دونالد ترامپ در رقابت مقدماتی جمهوریخواهان یاد میشود از مخالفان سرسخت دلار دیجیتال است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال آینده میلادی ۲۰۲۴ برگزار خواهد شد. کسی نیست که نداند تصمیمات شخص اول ایالات متحده آمریکا تا چه اندازه در کوچکترین مسائل مختلف در جهان و تمام کشورها تاثیر گذار است. یکی از تصمیمات مهمی که باید انتظار آن را کشید، سیاست های کلی کاندیداهای نهایی در رابطه با ارز دیجیتال است.

دیسانتیس درباره دلار دیجیتال چه می گوید؟

به عنوان مثال یکی از افرادی که نامزد ریاست جمهوری در ایالات متحده شده است آقای ران دیسانتیس، است که به شدت مخالف با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است و تهدید کرده است در همان روز اول در صورت برگزیده شدن، آن ها را ممنوع خواهد کرد.
وی در سخنرانی خود در آییوا حذف ارز دیجیتال بانک مرکزی را یک قول انتخاباتی عنوان کرد. ایشان اظهار داشت:

اگر من به عنوان رئیس جمهور انتخاب شوم، در همان روز اول، ارز دیجیتال بانک مرکزی را حذف خواهم کرد. این ارز از نظر من تمام شده و مرده است. در این کشور نیازی به دلار دیجیتال نداریم و هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

دلار دیجیتال چیست؟

ارز دلار دیجیتال نوعی ارز دیجیتال است که به واسطه فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا پشتیبانی و حمایت میشود و ارزشی برابر با ارزش دلار فیزیکی دارد. این شکل از ارز دیجیتال فقط از طریق وسایل و ابزار دیجیتالی معامله می شود. هرگز شکل فیزیکی به خود نخواهد گرفت. درمقابل ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین که معملات و درک آن برای افراد زیادی پیچیده است. درک دلار دیجیتال برای بیشتر مردم بسیار آسان تر است. زیرا کاملا شبیه به پول‌های سنتی عمل می‌کند.

اما برخی از جمهوری خواهان و مردم حامی و نزدیک به قشر سنتی آمریکا این را تهدیدی برای پول سنتی و دلار آمریکا می داند و با آن مخالف هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *