رمزپلاس

صفحه اصلی

امروز در حوزه بیت کوین خبر بیدار شدن یک نهنگ پس از ۱۱ سال توجه بسیاری از خبرنگاران را جلب کرده است. این نهنگ که هم دوره ساتوشی ناکاموتو – خالق بیت کوین – است. این کیف پول امروز پس از ۱۱ سال با جا به جایی ۱۰۳۷.۴۲ بیت کوین به ارزش ۳۷.۸ میلیون دلار توجه بازار را به خود جلب کرد.

این کیف پول دخایر بیت کوین خود را در آپریل ۲۰۱۲ (فروردین ۱۳۹۱) دریافت کرده بود. در آن زمان کل دارایی او تنها ۵٬۱۰۷ دلار ارزش داشت. قیمت بیت کوین در زمان پرشدن این ولت تنها ۴.۹۲ دلار بود. اما در روزهای اخیر نزدیک به ۳۸ میلیون دلار را جا به جا کرد است.  پیش بینی می شود این نهنپ برای فروش کل این تعداد آماده شده است. معمولا، جابه جایی ذخایر عظیم این گونه نهنگ های خفته میتواند باعث کاهش قیمت بیت کوین شود.

اما دلیل بیدار شدن نهنگ ها چیست؟

یکی از مواردی که کارشناسان پیش بینی می کنند این است که کیف پول های زیادی وجود دارند که رسانه ها گزارش می دهند صاحبان کیف پوله ای قدیمی کلیدهای خصوصی خود را گم کرده اند یا آنها را فراموش کرده اند. این افراد به تازگی به تازگی کیف پول خود را بازیابی کرده اند.
بنا به گزارش برخی رسانه ها ۱۳٪ از کیف پول های قدیمی در دوران آغاز بیت کوین -دوران ساتوشی ناکاموتو- به مرور بازیابی شده اند. با توجه به افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در ۱۰ سال گذشته این کیف پول های حاوی بیت کوین امروزه ارزش چندین برابری به خود گرفته است. تا این می تواند موضوع انگیزه ای باشد برای فروش توسط صاحبان آن. اما بنا به بررسی های اخیر مشخص شده هنوز کیف پول های هستند از دوران اولین عرضه توکن ها در سال ۲۰۱۴ که هیچ فعالیتی از خود نشان نمی دهند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *