رمزپلاس

صفحه اصلی

ریپل لبز اعلام کرد در دادگاه در پرونده قضایی خود در برابر کمیسون بورس و اوراقبهادار آمریکا به پیروزی دست یافته است. این خبر با واکنش مثبت بازار و صرافی های معتبر روبرو بوده است.
خانم قاضی آنالیسا تورس در شکایتی که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار، حدود ۲ سال و نیمه قبل علیه ریپل تشکیل داده بود حکم به پیروزی ریپل داد.

توکن های ریپل توسط ریپل لبز در مبادلات صرافی و از طریق الگوریتم های مختلف به فروش می رسد.
بر این اساس از این پس فروش توکن های ریپل به معنای قرارداد های سرمایه گذاری و اوراق بهادار نخواهد بود.
کمیسون بورس و اوراق بهادار آمریکا در این پرونده حقوقی به دنبال توقف فعالیت های ریپل بود. استدلال آن ها نیز این بود که ریپل یک اوراق بهادار است و بدون مجوز رسمی این سازمان فعالیت میکرده است.

اما گفتنی است در این حکم آمده است فروش نهادی توکن ها قانونی نیست و اگر بدون مجوز صورت گیرد قوانین فدرال اوراق بهادار را نقض میکند.

واکنش ها به پیروزی ریپل در دادگاه:

صرافی جمینی به عنوان یکی از بزرگترین صرافیهای ارزهای دیجیتال، خواهان بازگرداند ریپل به لیست خود است.
آنها در بیانیه ای کوتاه اعلام کردند: با توجه به حکم دادگاه مبنی بر اینکه ریپل یک اوراق بهادار برای فروش در بورس به حساب نمی آید. جمینی در حال بررسی لیست کردن ریپل در معاملات اسپات و مشتقات است.

پس از آن صرافی کوین بیس هم در توییتر اعلام کرد: کوین بیس مبادلات ریپل را دوباره در شبکه ریپل (XRP) فعال میکند. در پی انتشار این حکم، قیمت ریپل از ۰.۴۵ دلار به ۰.۶۱ دلار رسیده است.

تحلیلگران با توجه به پیروزی قضایی پس از حدود سه سال پیش بینی کردند از این پس بازار با اطمینان بیشتری به پیش خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *