رمزپلاس

صفحه اصلی

رائول پال، مدیر سابق گلدمن ساکس طی اظهارنظری عجیب و جنجالی اعلام کرده است خالق بیت کوین شخص ساتوشی نیست و این ارز محبوب توسط  گروهی از کارمندان آمریکا و انگلستان در آژانس امنیت ملی ایالات متحده (NSA) و ستاد ارتباطات دولت بریتانیا (GCHQ) طی یک پروژه فوق محرمانه به وجود آمده  است.

از نظر آقای پاول هدف خلق بیت کوین این بوده است که  راهحلهای احتمالی برای مقابله با تهدیدات آینده برای کاهش قدرت پول بینالمللی ابرقدرت ها را آزمایش کند. ایشان در همین رابطه با یادآوری یک قرار ملاقات با یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا در خصوص ارزیابی تهدید های آینده صحبت کرده است.

پاول از صحبت های این مقام عالی رتبه در سال ۲۰۱۳ پرده برداشت و به نقل از ایشان می گوید:ما ( ایالت متحده) نگران بدهی هستیم، ما نگران انفجار سیستم هستیم. این یکی از چیزهایی است که آنها باید به آن توجه کنند؛ اگر غرب کنترل پول یا هر چیز دیگری را از دست بدهد چه اتفاقی میافتد؟ راه حل آن چیست؟ 

استدلال این مدیر اقتصادی سابق این است که امروز NSA و GCHQ در بریتانیا دو مرکز مهم برای رمزارزها به حساب می آیند. همچنین نشانه هایی مانند چرخه های هاوینگ میتواند نشانه های از این دست باشد. نباید فراموش کرد که عرضه بیت کوین در سال ۲۰۰۸ و اوج دوران بحران مالی می تواند قوت بخش این نظریه باشد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *