رمزپلاس

صفحه اصلی

Logo-248-79

سازمان اوراق بهادار کانادا در رابطه با ادعای نادرست برخی از صرافی ها و شرکت هایی فعال در حوزه رمزارزها به شهروندان خود هشدار داد.

به گفته مدیران اوراق بهادار کانادا (CSA)؛ در چندماهه گذشته شاهد افزایش بی شمار تعداد شرکت ها و موسسات مالی فراوانی در کانادا بوده ایم.

در همین رابطه گفته شده که چندین شرکت ادعا کرده اند  که تمام مجوزات لازمه را کسب کرده اند اما در بررسی های به عمل آمده، مشخص شده وضعیت مالکیتی آنها مشخص نیست. تمامی آن ها در حوزه ارزهای دیجیتال فعال هستند و قصد فریب کاربران و سرمایه گذاران را دارند.

سخنگوی سازمان اوراق بهادار کانادا اعلام کرد در پی تصویب قوانینی جدید هستند تا  خیال سرمایه گذاران را از بابت بررسی های قانونی راحت کند.

در کانادا هیچ محدودیت مرزی و یا الزامی برای ارائه اظهارنامه هنگام ورود و خروج از این کشور در ارتباط با ارزهای دیجیتال وجود ندارد و همین موضوع نیز بهانه ای برای کلاهبرداران دنیای کریپتو شده است.

کانادا اولین کشوری بود که مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال در زمینه مبارزه با پولشویی را اجرایی کرد. پارلمان این کشور در سال ۲۰۱۴ لایحه اصلاح عایدات حاصل از پولشویی و تامین مالی ترورریسم از طریق ارزهای دیجیتال به تصویب رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *