رمزپلاس

صفحه اصلی

پس از گذشت حدود دو سال و نیم بالاخره دادگاه بخش جنوبی نیویورک حکم اولیه پرونده حقوقی بین کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا و شرکت ریپل لبز  با اعلام پیروزی ریپل و رد شکایت کمیسیون بروس صادر شد.

در این حکم از این پس فروش توکن های ریپل توسط ریپل لبز در مبادلات صرافی و از طریق الگوریتم های مختلف به معنای قرارداد های سرمایه گذاری و اوراق بهادار نخواهد بود. اما فروش نهادی توکن ها قانونی نیست. اگر بدون مجوز صورت گیرد قوانین فدرال اوراق بهادار را نقض میکند. اما این حکم دادگاه به مذاق کمیسیون خوش نیامد و حالا در حال بررسی تصمیم دیگری هستند.

درخواست تجدید نظر از سوی کمیسیون بورس

پس از شکست در دادگاه اولیه سخنگوی  کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اظهار کرد: در حال بررسی تجدید نظر خواهی در دادگاه است تا به این حکم اعتراض کنند.

ایشان همچنین اظهار داشت. قاضی فدرال در این پرونده حکم داده است که عدم آگاهی از قانون اوراق بهادار برای دفاع کافی نیست.

این استدلال از سوی ریپل  و پس از آن کوین بیس در دادگاه برابر کمیسیون مطرح شد. در همین حال کارشناسان معتقدند SEC به احتمال فراوان درخواست تجدیدنظر خود را به دادگاه روانه خواهد کرد.

در این رابطه سخنگوی کمیسیون گفت: خرسندیم که دادگاه به این موضوع آگاه است. توکنهای ریپل توسط این شرکت به عنوان قرارداد های سرمایه گذاری به همراه نقض قوانین بازار اوراق بهادار در شرایط خاصی عرضه و فروخته شدند. این برای ما یک نکته امیدبخش است تا شرایط بررسی مجدد در دادگاه را در نظر بگیریم. درخواست اصلی کمیسیون توقف تمام فعالیت های ریپل و تعیین تکلیف بیش از ۷۰۰ میلیون ریپل فروخته شده طی ۳ سال گذشته بوده است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *