رمزپلاس

صفحه اصلی

Logo-248-79

هفته گذشته و در پی جلسه بین پنج کشور هم پیمان برای کنار زدن سلطه دلار آمریکا مقرر شد پولی دیجیتال با پشتوانه طلا به نام گروه بریکس تولید و عرضه شود.

گروه بریکس :

نام گروهی اقتصادی متشکل از کشورهای چین، روسیه، برزیل است که از ابتدای نام کشورهای، China، Russia، India Brazil وام گرفته شده است. آنها کشورهایی هستند که با جهش اقتصادی مثبت و تاثیر گذار در مقیاس جهانی یا منطقه ای به حساب می آیند. پس از تشکیل این گروه با اضافه شدن آفریقای جنوبی (south africa) نام خود را به بریکس تغییر داد. هدف آنها در مبادلات اقتصادی خود کنار زدن دلار آمریکا است. موضوعی که افراد و کشورهای دیگری نیز از آن حمایت می کنند.

در همین رابطه رابرت کیوساکی نویسنده مطرح حوزه اقتصاد ضمن تایید این تصمیم از پیش بینی خود در خصوص بیت کوین پرده برداشته است. نویسنده کتاب {پدر پولدار پدر فقیر} در این خصوص اظهار داشت:
در ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی، کشورهای عضور می خواهند، بریکس ارز دیجیتال جدید با پشتوانه طلا را منتشر کنند. به این ترتیب دلار آمریکا می میرد! تریلیون ها دلار آمریکا با عجله به خانه میروند. تورم وحشتناک این کشور را در بر خواهد گرفت. به نظر من تا می توانید طلا، نقره و بیتکوین بخرید زیرا سال آینده ۱۲۰ هزار دلار میشود.

این توییت کیوساکی واکنش های مختلفی خصوصا از سوی آمریکایی ها در بر داشت تا جایی که برخی نشریات ایالات متحده رابرت کیوساکی را یک دیوانه با دوران سپری شده خواندند. باید اذعان داشت بنا به پیش بینی افراد مهم دنیای اقتصاد بیت کوین بار دیگر جهش خیره کننده ای از خود به جای خواهد گذاشت اما هنوز تحلیلگران بر جایگزینی ارز دیجیال به جای دلار آمریکا دچار تردید هستند.

در خصوص رابرت کیوساکی بد نیست بدانید این آقای ژاپنی-آمریکایی از افراد نزدیک به دونالد ترامپ ریاست جمهور پیشین آمریکا است. او همچنین در سمت مشاور اقتصادی بیل کلینتون نیز فعالیت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *