رمزپلاس

صفحه اصلی

آقای اندرو بیلی (Andrew Bailey) از سال ۲۰۲۰ ریاست بانک انگلستان (Bank of England ) را بر عهده دارد. او در این مدت با طرح های گوناگون موفق شده زمینه را برای رشد نظام پولی و بانکی این کشور  فراهم کند.  آقای اندرو پیش تر نیز در صحبت هایی بازار ارزهای دیجیتال را نامطمئن خوانده بود. 

ریاست بانک انگلستان در سخنرانی جدید خود بیت کوین را یک دارایی بی نهایت سوداگرایانه خوانده است. او اعتقاد دارد دارایی های دیجیتال هرگز نمی توانند جایگاه پول نقد سنتی را به خطر بیاندازند. صحبت های آقای اندرو بیلی را می خوانیم:

به نظر من جایگاه امروز پول های سنتی بعد از قرن ها تلاش به دست آمده است و علیرغم  افزایش ارزش ارزهای دیجیتال، پول نقد سنتی(پوند) در انگلستان باقی مانده است. این بازار سوداکری های خاصی را در خود جای داده است. من عمیقا نگران ماهیت سفته بازی ارزهای دیجیتال هستم.  سرمایه گذاران باید آماده باشند که در صورت سرمایه گذاری در آنها، تمام پول خود را از دست بدهند.

آقای اندرو در خصوص استیبل کوین ها نیز نگاه مثبتی ندارد و آن ها را ناتوان از رعایت استانداردهای پولی دانسته و ایرادات جدی به آن وارد کرد. 


اظهارات متناقض از سوی مقامات انگلستان

این صحبت ها در حالی مطرح می شود که ریشی سوناک نخست وزیر انگلستان اعلام کرده بود در صنعت خدمات دهی مالی این کشور باید به سمت تکنولوژی پیش رود. تا شرکت ها مطمئن شوند انگلستان از لحاظ تکنولوژی و نوآوری در جایگاه اول قرار دارد. بررسی ها  با هشت شاخص کلیدی مختلف نشان می دهد که لندن برای جذب شرکت های ارز دیجیتال آمادگی کامل دارد. حتی در فوریه سال ۲۰۲۳ پیش بینی شده بود که بانک انگلستان تا سال ۲۰۳۰ یک ارز دیجیتال ملی با حمایت بانک مرکزی و خزانه داری انگلستان تاسیس کند. 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *