رمزپلاس

صفحه اصلی

اخیرا در شبکه های مذهبی و تبلیغات اینترنتی از پروژه ای به نام کربلا کوین نام برده می شود که هدف آن جامعه مذهبی شیعه است.

داستان کربلا کوین چیست؟

افرادی که پشت این طرح کلاهبردارانه هستند در تبلیغات خود از چه کلیدواژه هایی استفاده می کنند.؟

ورود جامعه مسلمان به این ارز و استفاده از بخشی از درآمد این پروژه جهت اهدای وام قرض الحسنه و کمک به هزینه بازسازی اماکن متبرکه اصلی ترین شعارهای تبلیغاتی این پروژه هستند.

این کوین در زیر مجموعه پروژه های کلاهبرداری پانزی دسته بندی می‌شود.

با نگاهی به وبسایت کربلا کوین متوجه می شویم علی رقم طراحی این وبسایت به زبانهای فارسی، انگلیسی و عربی، بخش انگلیسی آن ناقص و کاملا خلاصه سازی شده است.

این موضوع روشن می کند که این کوین مسلمانان و علی الخصوص شیعیان را به عنوان بازار هدف در نظر گرفته است. این وبسایت پر از اشتباهات نگارشی و توضیحات نادرست فنی است. حتی اطلاعاتی که بر اساس آن وایت پیپر پروژه نوشته شده است نادرست است.

در وایت پیپر این پروژه هیچ توضیح فنی ای در مورد روش کار، فرایند سودسازی و جزئیات فنی ذکر نشده است. تنها به کلی گویی و اشاره به اعتفادات و تصاوی مذهبی اکتفا شده است.

انجمن بلاکچین ایران درباره  کربلا کوین چه می گویند؟

امروز انجمن بلاکچین ایران اعلام کرد کربلا کوین کلاهبرداری است و در خصوص سوءاستفاده گردانندگان این پروژه از اعتقادات مذهبی کاربران و فریب آنها هشدار داد.

همچنین طبق گفته انجمن بلاکچین ایران گردانندگان کربلا کوین وعده رشد ۳۰۰۰ درصدی سرمایه کاربران را داده اند که اساسا دروغ است.

هنوز از میزان سرمایه ای که توسط این طرح از مردم گرفته شده اشاره ای نشده  است. اما این نوع کلاهبرداری براساس نرخ تورم در ایران شکل گرفته و ساز و کار آن به شکل خرید و فروش سکه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *