رمزپلاس

صفحه اصلی

در روزهای گذشته بیت کوین موفق شد یک رکورد دیگر از خود به جای بگذارد. استخراج ۸۰۰ هزار بلاک با موفقیت یک رکورد به حساب می آید. و این ماینر ۶.۲۵ بیت کوین به عنوان پاداش دریافت کرد. به این ترتیب تنها ۴۰ هزار بلاک دیگ تا هاوینگ بعدی فاصله است.

نکته جالب توجه این است که بیت کوین موفق به ثبت ۸۶۷ میلیون تراکنش شده است که این زمانی ارزش پیدا می کند که هیج دولت، بانک یا سیستم و یا حتی مدیرعامل بدون آنکه درخواست اجازه کند و به دور از سیستمهای متمرکز و سنتی، توانست این رکورد اعجاب انگیز را به ثبت برساند.

در توضیح این سیستم باید گفت هر بلاک به طور متوسط شامل ۱۰۸۴ تراکنش میشود، وقتی به عدد ۸۰۰ هزار بلاک می رسدبه این معنی است که شبکه موفق شده ۸۶۷ میلیون تراکنش را ثبت کند. همه این دادهها در بلاکچین بیت کوین در یک بسته ۴۹۷ گیابایتی ذخیره شده است.

تاثیر این رکورد بر قیمت بیت کوین!

به تدریج و با نزدیک شدن به هاوینگ بیت کوین نرخ انتشار بیت کوین های جدید کاهش می باید. این موضوع باعث می شود تا بیت کوین کمیاب شود. با توجه به محدود بودن عرضه و همچنین میل شدید بازار به این طلای دیجیتال پیش بینی می شود بعد از هاوینگ، قیمت بیت کوین افزایش قابل توجه ای را تجربه کند. این اتفاق بیت کوین را از ارزهای فیات سنتی مانند دلار که در معرض تورم هستند متمایز میکند. می توان پیش بینی کرد تا حدود ۹ ماه دیگر که ۴۰ هزار بلاک باقی مانده هم حل میشود، به هاوینگ بیت کوین میرسیم. 

پیش بینی های فراوانی برای قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ مطرح شده است. دامنه این پیش بین ها از ۱۲۰ هزار دلار (پیش بینی بانک استاندارد چارترد) تا ۲۵۰ هزار دلار (سرمایه گذار تیم دریپر) در نوسان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *