رمزپلاس

صفحه اصلی

بانک استاندارد چارترد با اصلاح نظر خود در سال گذشته حالا یک رشد نجومی را برای بیت کوین پیش بینی می کند.

گذری به سال گذشته:

این موسسه بین المللی مالی سال گذشته پیش بینی کرده بود قیمت بیت کوین تا ۵۰۰۰ دلار افت خواهد کرد و خیلی از افراد سر افکنده از این بازار خارج خواهند شد. همچنین تحلیلگران این بانک پیش بینی می کردند ارزش کل بازار بیت کوین به ۱۰۰ میلیارد دلار سقوط خواهد کرد.

البته این تنها برای استاندارد چارترد نبود زیرا بازار کریپتو در شوک ناشی از ورشکستگی FTX بود. تا جایی که صرافی معروف کوین بیس نیز در تحلیل های خود پایان زمستان بازار ارزهای دیجیتال را انتهای سال ۲۰۲۳ دانسته بود. این در حالی است که بیت کوین در میانه سال ۲۰۲۳ به دوران اوج خود در سال ۲۰۲۱ بسیار نزدیک شده است.

پیش بینی جدید استاندارد چارترد:

آقای جف کندریک (Geff Kendrick)، رییس تیم تحقیقات و استراتژیست ارشد استاندارد چارترد، پیش بینی کرده بیت کوین سال ۲۰۲۳ را با رقم ۵۰۰۰۰ هزار دلار به اتمام می رساند و در انتهای سال ۲۰۲۴ به رقم سرسام آور ۱۲۰۰۰۰ هزار دلار می رسد.
آقای کندریک دلایل خود را به این شکل شرح می دهد: وقتی سود ماینرها به ازای هر بیت کوین استخراج شده افزایش پیدا کند، به این معنی است که آن ها میتوانند در عین حفظ جریان ورودی، عرضه را کاهش دهند. به این ترتیب بالا بردن قیمت بیت کوین، فروش کاهش خواهند داشت.

از دلایل رشد بیت کوین می توان به دو نکته اشاره کرد. یکی حضور بلک راک برای سرمایه گذاری در این بازار که به آن اثر بلک راک (Blackrock Effect) می گویند. دلیل دیگری هوش مصنوعی که به عنوان یک فناوری پیش رو به جهان عرضه شده است. برخی کارشناسان معتقدند هوش مصنوعی، بیت کوین را به دلیل ویژگیهای منحصر به فردش به عنوان ارز خود انتخاب خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *