رمزپلاس

صفحه اصلی

تصویب دو لایحه قانونی برای سر و سامان دادن به بازار رمزارزها در مجلس آمریکا به سرانجام رسیده است. در این بین موافقان و مخالفان این قوانین نیز در جراید اظهارات خود را با مردم در میان گذاشتند. یکی از موافقان بازار ارزهای دیجیتال در آمریکا سناتور پاتریک مک هنری، عضو مجلس نمایندگان این کشور است. او از کمیسیون خواسته هرچه سریعتر وضعیت این بازار را مشخص کند. او اعلام کرد کمیسیون نباید سد راه معاملات تجاری در این حوزه نشود.

آقای مک هنری در جریان نشست اخیر کمیته خدمات مالی مجلس گفت: فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال انقلابی در حوزه نرم افزار و امور مالی هستند. او اعلام کرد نباید سد راه این فناوری ها شد. او گفت نباید اگر به بهانه نبود مقررات، از نوآوری های این حوزه جلوگیری شود. به گفته این سناتور آمریکایی این موضوع ایالات متحده به عنوان یک کشور بزرگ و پیشرو در اقتصاد از این بازار همواره در حال تکامل عقب خواهد افتاد.

پاتریک مک هنری، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده است. او از سناتورهای دوست دار ارزهای دیجیتال به حساب می آید. آقای مک هنری در سال ۲۰۲۱ پیش نویس لایحه ای را به مجلس نمایندگان آمریکا تحت عنوان «قانون شفافسازی توکن های دیجیتال ۲۰۲۱» ارائه کرده بود. طبق این طرح به این ترتیب پروژه های جدید ارز دیجیتال تا سه سال اول مجبور نیستند فعالیت خود را در کمیسیون بورس آمریکا ثبت کنند.

بر اساس لایحه ای که از سوی سناتور هنری، نماینده جمهوری خواه ارائه شده بود. پروژه های ارز دیجیتال که توکن عرضه میکنند، تا سه سال فرصت داشتند بدون نگرانی از مسائل حقوقی بر توسعه خود تمرکز کنند. اما در سال ۲۰۲۳ و یک سال پیش از اتمام وعده سه ساله برخی از شرکت ها با سختگیری های کمیسیون بورس روبرو شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *