رمزپلاس

صفحه اصلی

نشریه وال استریت ژورنال (The Wall Street Journal) در رابطه با صرافی بایننس دست به افشاگری بی سابقه ای زده است و با اتهام پولشویی به این صرافی، وضعیت سخت آن ها را پیچیده تر کرده است.

اتهام وال استریت ژورنال به بایننس

این نشریه اقتصادی آمریکایی ادعا کرده مدرکی در دست دارد که تخلفات گسترده مالی از سوی بایننس را در سال ۲۰۱۹ افشا می کند. اتهامی که پیشتر کمیسیون معملات آتی کالا آمریکا (CFTC) این صرافی را به آن متهم کرده بود.

این وضعیت با توجه به فشارهای موجود علیه بایننس بار دیگر این صرافی را به لبه پرتگاه خواهد برد. وال استریت ژورنال در رابطه با اطلاعات خود از این پولشویی اعلام کرده، زمانی که بایننس فعالیت خود در ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ آغاز کرد. حجم معاملات بیت کوین در این صرافی در ساعات ابتدایی روز به حدود ۷۰۰۰۰ BTC رسید. اما وال استریت ژورنال ادعا می کند به سندی مهمی درباره این موضوع دست یافته است. طبق این سند چانگ پنگ ژائو مدیرعامل این صرافی در مکالمات درون سازمانی صحت خبر وال استریت ژورنال را تایید می کند. به نظر می رسد بخشی زیادی از این معاملات را توسط خود بایننس سازماندهی شده است.

معاملات صوری چیست؟

اگر این ادعا تایید شود به این معناست که بخشی از این ۷۰۰۰۰ BTC حجم معامله نتیجه فعالیت مربوط به بایننس بوده است. به نظر می رسد این معملات منشاء خارجی نداشته است. در قوانین اقتصادی به این کار تجارت پولشویی می گویند. اغلب با هدف افزایش صوری حجم معاملات و ایجاد اعتبار دروغین برای ترغیب مردم به سرمایه گذاری انجام میشود که جرم بزرگی است.

از سال ۱۹۲۷ استفاده از اینگونه روش ها در ایالات متحده آمریکا برای بازار سهام و اوراق قرضه خلاف قانون است. اما چنین قانونی برای صرافی های ارزهای دیجیتال کماکان وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *